П`ятниця, 29.11.2024, 02:22
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Реклама
Категорії розділу
Архітектура ПК [1]
Архітектура та експлуатація персонального комп'ютера
СПЗ [12]
Системне програмне забезпечення та операційні системи
Комп'ютерна графіка [25]
КСМ [28]
Комп'ютерні системи та мережі
ІСІТО [1]
Інформаційні системи і технології обліку
Бухгалтерський облік [0]
АМтП [10]
Алгоритмічні мови та програмування
Копирайт рерайт [1]
СУБД [18]
Системи управління базами даних
ОКТ практикум [2]
Основи комп'ютерних технологій практикум
Інформатика (практ) [1]
інформатика практикум, практичні заняття
ТіОБВ [61]
Технологія і організація будівельного виробництва
ОСАПр [6]
Основи систем автоматизованого проектування, AutoCAD, ArchiCAD
ТіОБВ (заочники) [1]
Пошук
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Головна » ТіОБВ

ІХ.3. МОНТАЖНА ТЕХНОЛОГІЧНІСТЬ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Технологічність монтажу характеризується узагальненою властивістю конструкцій, які монтуються. Вона визначає відповідність вимогам тех¬нології та дає змогу (за певних умов виготовлення) транспортувати і виконувати монтаж з найменшими витратами праці, матеріалів, засобів і високою якістю. Тому розрізняють технологічність будівельних конструкцій при виготовленні, транспортуванні та монтажі.

Монтажна технологічність характеризується абсолютними та відносними показниками. Абсолютні показники описують будівельно-технологічну характеристику об'єкта, що будується. До них належать кількість чарунок Ɵ1 загальна кількість елементів Ɵ2, кількість укрупнених елементів Ɵ3, середня маса одного елемента Ɵ4, його максимальна маса Ɵ5, загальна маса всіх елементів Ɵ6. Відносні показники характе¬ризують раціональність укрупнення: Ɵ7 = ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 618 | Додав: Gryzley | Дата: 10.09.2015 | Коментарі (0)

ІХ.2. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНА СТРУКТУРА МОНТАЖУ

Організаційно-технологічна структура монтажу характеризується особливостями її складових і структурних елементів, які розкривають (рис. IX.2):

  • організацію процесу, що передбачає напрямлений розвиток фронту монтажних робіт, послідовність та режим виконання окремих операцій,

Рис. IX.2. Організаційно-технологічна структура процесу монтажу

  • характер укрупнення монтажних елементів, перевезення їх і подаван­ня в зону монтажу;
  • механізацію окремих монтажних операцій або комплексів їх;
  • прийоми виконання основних монтажних операцій в оснащенні (стро-повці), зах ... Читати далі »
Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 1303 | Додав: Gryzley | Дата: 10.09.2015 | Коментарі (0)

ІХ МОНТАЖ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ

IX. 1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МОНТАЖУ

Монтаж будівельних конструкцій — комплексно-механізова­ний процес зведення будинків, споруд або частин їх із заздалегідь виго­товлених елементів чи вузлів. Він складається з транспортних, підготов­чих та суто монтажних процесів і операцій, які виконують за допомогою монтажних, такелажних та транспортних засобів.

До транспортних процесів належать навантажування монтажних елементів, перевезення їх, розвантаження та складування або подавання під гак крана. Підготовчі процеси складаються з укрупнення, зміцнення та попереднього оснащування конструкцій такелажним приладдям, риш­туваннями, пристроями для вивірення та тимчасового закріплення, фар­бування тощо. Суто монтажні процеси (операції) — це оснащення, стропува ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 904 | Додав: Gryzley | Дата: 10.09.2015 | Коментарі (0)

І.9. ОХОРОНА ПРАЦІ І ПРОТИПОЖЕЖНИЙ ЗАХИСТ ОБ'ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА

Охорона праці — це комплекс взаємозв'язаних між собою техніч­них, санітарно-гігієнічних, законодавчих і організаційних заходів, спря­мованих на забезпечення здорових і безпечних умов праці у будівель­ному виробництві. Основним завданням охорони праці є захист пра­цюючих від можливого впливу небезпечних і шкідливих виробничих чинників, профілактика травматизму і професійних захворювань, а та­кож збереження працездатності і попередження перевтомлення робіт­ників у процесі праці.

Комплексне вирішення питань охорони праці здійснюється як система взаємозв'язаних рішень у сфері техніки безпеки, промислової санітарії та трудового законодавства.

Основою державної політики в галузі охорони праці є пріоритет життя і здоров'я працівників по відношен ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 3589 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

1.8. КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ

Якість будівельної продукції — сукупна властивість, яка харак­теризує спроможність виробленої продукції задовольняти вимоги щодо її призначення — як сукупності архітектурно-естетичних, конструктив­но-технічних, експлуатаційно-технологічних, санітарно-гігієнічних, техніко-економічних, а також інших характеристик та параметрів.

Якість будівельної продукції визначається: загальним рівнем проект­них рішень, відповідності цих рішень сучасним вимогам науково-техніч­ного прогресу та будівельним нормам і правилам; якістю будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, які мають відповідати вимогам дер­жавних стандартів або технічних умов; якістю виконання будівельно-монтажних робіт.

Важливу роль у забезпеченні потрібного рівня якості та відповідності виконаних робіт або закін ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 5210 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

1.7. ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Основою підвищення ефективності будівельного виробництва є його безперервний розвиток і вдосконалення (процеси цілеспрямованого нарощування ефективності виробничих процесів та використання мате­ріально-технічних і трудових ресурсів).

Під час дослідження ефективності будівельних процесів звичай­но відокремлюють або питання оцінки ефективності існуючих (або вже реалізованих) технологічних рішень, або питання вибору раціональних технологічних рішень із можливої сукупності варіантів, або питан­ня формування оптимальних технологічних рішень за даними крите­ріями (так звані методи поетапного синтезування оптимальних рі­шень).

У практиці дослідження ефективності будівельних процесів і тех­нологій використовують ряд критеріїв, які встановлюють кількісну міру відповідності реального (або передбачу ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 1615 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

1.6. НОРМАТИВНА І ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦІЯ. ПРОЕКТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ

Будівництво як сфера трудової діяльності регламентується систе­мою законодавчих актів і нормативних документів, які в сукупності є її нормативною базою. Система нормативних документів у будівництві складається з будівельних норм і правил, державних стандартів та інших нормативних документів, які затверджуються Держбудом України, міністерствами, відомствами та органами державного контролю.

Нормативні документи встановлюють комплекс норм, правил і вимог, які обов'язкові при розробці проектно-кошторисної документації; вико­нанні інженерних пошуків; будівництві і реконструкції будинків і спо­руд; виготовленні будівельних матеріалів, конструкцій і виробів і т. д.

Основними нормативними документами в будівництві є Державні будівельні н ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 2474 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

1.4. МЕХАНІЗАЦІЯ БУДІВЕЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ

Одним із основних напрямів науково-технічного прогресу в бу­дівництві є підвищення рівня механізації і автоматизації будівель­них процесів через впровадження досконалішої системи машин і меха­нізмів, сучасних засобів автоматизації і систем інформаційного за­безпечення.

Механізація будівельних процесів — це заміна ручної праці роботою машин і механізмів під керуванням і контролем робітників-операторів.

Автоматизація будівельних процесів — це таке оснащення механізованого будівельного процесу, при якому функції керування і контролю за роботою машин і механізмів, що виконувались робітника-ми-операторами, передаються технічним засобам автоматичного керу­вання і контролю — автоматиці.

За ступенем використа ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 3070 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

1.3. БУДІВЕЛЬНІ РОБІТНИКИ. ОРГАНІЗАЦІЯ І ПРОДУКТИВНІСТЬ ПРАЦІ

Для створення високоякісної будівельної продукції потрібна наяв­ність певної категорії виконавців (робітників), які мають спеціальні знання і практичні навички для ефективного та безпечного виконання будівельних процесів.

Таких виконавців називають будівельними робітниками. їх розрізняють за фахом, спеціальністю і кваліфікацією.

Фах будівельного працівника визначається видом роботи, яку він виконує (наприклад, муляр, покрівельник, опоряджувальник).

Будівельні робітники, які мають певний фах, можуть спеціалізува­тись на виконанні окремих видів процесів у межах свого фаху, тобто мати спеціальність. Наприклад, покрівельник може бути покрівельни-ком-жерстяником, покрівельником м'яких покрівель; опоряджувальник може мати спе ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 4834 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

1.2. БУДІВЕЛЬНІ ПРОЦЕСИ

Будівельними процесами називають виробничі процеси, які спря­мовані на отримання будівельної продукції (наприклад, екскавація ґрун­ту, монтаж збірних конструкцій, фарбування стін тощо).

Будівельний процес як трудовий процес — це єдина взаємообу-мовлена і взаємозв'язана сукупність цілеспрямованих дій, регламен­тованих певною послідовністю (у вигляді визначених правил чергу­вання окремих дій) і режимами виконання їх (точно встановлений розпорядок, тривалість та значення допустимих параметрів окремих дш).

За складністю виконання будівельні процеси поділя­ють на робочі операції та на прості і складні (комплексні) робочі тру­дові процеси.

Робоча операція — це технологічно однорідний і організаційно неподільний елемент будівельного процесу, що забезпечує створення первинної будівельної продукції. Робочу операцію виконує постійний склад виконавців зі сталим скла ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 2464 | Додав: Gryzley | Дата: 06.09.2015 | Коментарі (1)

« 1 2 ... 4 5 6 7 »