П`ятниця, 29.11.2024, 02:18
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Реклама
Категорії розділу
Архітектура ПК [1]
Архітектура та експлуатація персонального комп'ютера
СПЗ [12]
Системне програмне забезпечення та операційні системи
Комп'ютерна графіка [25]
КСМ [28]
Комп'ютерні системи та мережі
ІСІТО [1]
Інформаційні системи і технології обліку
Бухгалтерський облік [0]
АМтП [10]
Алгоритмічні мови та програмування
Копирайт рерайт [1]
СУБД [18]
Системи управління базами даних
ОКТ практикум [2]
Основи комп'ютерних технологій практикум
Інформатика (практ) [1]
інформатика практикум, практичні заняття
ТіОБВ [61]
Технологія і організація будівельного виробництва
ОСАПр [6]
Основи систем автоматизованого проектування, AutoCAD, ArchiCAD
ТіОБВ (заочники) [1]
Пошук
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Вересень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Головна » 2015 » Вересень » 10 » ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МОНТАЖУ
22:42
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МОНТАЖУ

ІХ МОНТАЖ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ

IX. 1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МОНТАЖУ

Монтаж будівельних конструкцій — комплексно-механізова­ний процес зведення будинків, споруд або частин їх із заздалегідь виго­товлених елементів чи вузлів. Він складається з транспортних, підготов­чих та суто монтажних процесів і операцій, які виконують за допомогою монтажних, такелажних та транспортних засобів.

До транспортних процесів належать навантажування монтажних елементів, перевезення їх, розвантаження та складування або подавання під гак крана. Підготовчі процеси складаються з укрупнення, зміцнення та попереднього оснащування конструкцій такелажним приладдям, риш­туваннями, пристроями для вивірення та тимчасового закріплення, фар­бування тощо. Суто монтажні процеси (операції) — це оснащення, стропування і захоплення конструкцій, піднімання або переміщування, наведення та установлення їх на опори або заведення їх у стик, виві­рення, тимчасове і постійне закріплення (рис. IX. 1).

Паралельно з монтажем конструкцій можливе виконання інших су­путніх процесів та операцій, які забезпечують підготовку фронту робіт, бетонування стиків, зварювання, установлення болтів, антикорозійний захист, герметизацію тощо. Режим і параметри монтажного процесу визначаються виробничою потребою і регламентуються нормативними або директивними термінами будівництва.

За останні роки широкого застосування набули методи укрупненого складування конструкцій на конвеєрних лініях; піднімання поверхів та перекриттів; повертання повністю зібраних щогл, башт, технологічних апаратів; підрощування каркасів інженерних споруд та насування окре­мих частин або всього будинку. Опановуються методи пневмопіднімання конструкцій, використання під час монтажу різних літальних апаратів та інших монтажних засобів. Упроваджується безкрановий монтаж, який ґрунтується на використанні домкратних підйомників різних конструк­цій; створено потужні стрілові й баштові крани, які мають підвищену мобільність і вантажопідйомність.

Дедалі ширшого застосування набуває радіопрограмне керування кра­нами, що дає змогу виключити знакову сигналізацію між кранівником та монтажником, не зовсім зручну, якщо немає прямої видимості. Крім радіозв'язку в кабіні кранівника встановлюють телевізор, передавальний пристрій якого напрямлений на проектні позначки монтованої конст­рукції.

Все це забезпечує зниження трудомісткості монтажу будівельних конструкцій, скорочення його тривалості та зниження собівартості, підви­щення продуктивності вантажних і транспортних засобів.

Рис. IX. 1. Структура комплексного процесу монтажу будівельних конструкцій: 1 — заготівельні й транспортні процеси поза будівельним майданчиком; 2 — підго­товчі процеси; 3 - суто монтажні процеси; 4 - супутні операції приймання, конт­ролю та здавання змонтованих конструкцій

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 904 | Додав: Gryzley | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: