Понеділок, 25.11.2024, 10:51
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Реклама
Категорії розділу
Архітектура ПК [1]
Архітектура та експлуатація персонального комп'ютера
СПЗ [12]
Системне програмне забезпечення та операційні системи
Комп'ютерна графіка [25]
КСМ [28]
Комп'ютерні системи та мережі
ІСІТО [1]
Інформаційні системи і технології обліку
Бухгалтерський облік [0]
АМтП [10]
Алгоритмічні мови та програмування
Копирайт рерайт [1]
СУБД [18]
Системи управління базами даних
ОКТ практикум [2]
Основи комп'ютерних технологій практикум
Інформатика (практ) [1]
інформатика практикум, практичні заняття
ТіОБВ [61]
Технологія і організація будівельного виробництва
ОСАПр [6]
Основи систем автоматизованого проектування, AutoCAD, ArchiCAD
ТіОБВ (заочники) [1]
Пошук
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Жовтень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Головна » 2015 » Жовтень » 6 » УЛАШТУВАННЯ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ
22:43
УЛАШТУВАННЯ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ

Х.4. УЛАШТУВАННЯ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ

Збірно-блокову теплоізоляцію виконують з виробів заводсько­го виготовлення (блоки, шкаралупи, плити, цегла). Кладуть ці вироби на холодні або гарячі поверхні насухо або по мастичних підмазках з азбестозуриту, мастик або розчинів, коефіцієнт теплопровідності яких близький до коефіцієнта самої ізоляції. Плити (блоки) укладають зни­зу вгору горизонтальними смугами, першу смугу кладуть на спеціальну опорну поличку (рис. Х.19). Для пропускання кріпильних штирів у плитах роблять отвори: кріпильні штирі з'єднують з дротяними стру­нами і стяжками.

Після встановлення всіх плит і оформлення швів поверхню тепло­ізоляції штукатурять по металевій сітці.

Теплоізоляційні конструкції повної заводської готовності (рис. Х.20) використовують для теплоізоляції трубопроводів.

Засипну теплоізоляцію влаштовують для захисту як горизон­тальних поверхонь (утеплення по- к крівель, перекриттів над підвалом), так і вертикальних (при кладці цег­ляних стін).

Улаштовуючи засипну теплоізо­ляцію (рис. Х.21), виконують такі операції: підготування поверхні і теплоізоляційного матеріалу, подан­ня його до місця використання, ук­ладання і розрівнювання, незначне ущільнення. Найчастіше для таких теплоізоляційних покриттів викори­стовують керамзит, перліт, шлак, вер­микуліт.

Мастикову теплоізоляцію влаштовують нанесенням на пі­дігріту поверхню мастики з азбесто­зуриту, азбестотрепелу, совеліту, аз­бесту, перліту та інших порошкопо­дібних та волокнистих матеріалів.

Мастику наносять у три шари на металеву сітку, яку кріплять до по­верхні, яка утеплюється. Загальна товщина мастикового покриву дорівнює 25 мм. Після висихання мас­тики поверхню обклеюють і фарбують.

 

Рис. Х.19. Збірно-блокова теплоізоляція:

1 — пристрій з дроту для кріплення ізо­ляції; 2 — ізоляційні блоки; 3 — бандаж; 4 - зшивка; 5 — опорна поличка; в — за­кладні деталі

 

 

Рис. Х.20. Теплоізоляційна конструкція пов­ної заводської готовності:

а — конструкція в розібраному вигляді; б — закріплення теплоізоляції; / — захисне метале­ве покриття; 2 — теплоізоляція; З — трубопровід; 4 — натягувальний пристрій; 5 — з'єднання шва самонарізними гвинтами; 6 — стяжний бандаж

 

Процес улаштування монолітної теплоізоляції, як правило, меха­нізований (рис. Х.22).

На горизонтальних поверхнях теплоізоляційний матеріал кладуть смугами 4...6 м завширшки, заповнюючи їх через одну. Після тужавлення матеріалу в цих смугах заповнюють пропущені ділянки. Утеплювачі з легких бетонів ущільнюють і загладжують віброрейками. Якщо похил поверхні до 15 %, утеплювач укладають зверху вниз, якщо більший — знизу вгору (для забезпечення його жорсткості та збереження).

Литу теплоізоляцію виконують при будівництві промислових печей, холодильників, безканальному прокладанні теплотрас. її роб­лять з газопінобетону, бітумоперліту механізованим наливанням на гори­зонтальні поверхні або заливанням у вертикальні пазухи між стінами. Влаштовують таку теплоізоляцію і методом торкретування по мета­левій сітці (3...5 мм) з чарунками 100 х 100 мм.

Лита теплоізоляція відрізняється простотою влаштування, високим ступенем механізації робіт, міцністю. Недоліком є неможливість прово­дити роботи при мінусових температурах.

Обволікаючу теплоізоляцію (рис. Х.23) роблять з гнучких рулонних матеріалів та виробів для конструкцій, які в процесі експлу­атації піддаються вібрації, деформації або мають складну форму. Жорсткість покриття забезпечується спеціальним каркасом з метале­вих шпильок, сіток або дерев'яних антисептичних рейок.

Рис. Х.21. Схема влаштування засип­ної теплоізоляції на горизонтальних поверхнях:

1 — теплоізоляційний шар; 2 — маякові рейки; 3 — мотовізок для переміщення матеріалів; 4 — рейка для розрівнюван­ня теплоізоляційного матеріалу; 5 — ко­ток для накочування; 6 — конструкція, яка ізолюється

Рис. Х.22. Схема влаштування монолітної теплоізоляції:

1 — розпушник; 2 — пістолет-напилювач; 3 — гумовий рукав для подавання суміші; 4 — те саме, для подавання рідкого скла; 5 — те саме, для подавання стисненого повітря до пістолета; 6 — рукав для подавання стисненого повітря до резервуарів; 7 — резервуар рідкого скла; 8 — трубопровід стисненого повітря; 9 — електрокабель

 

При теплоізоляції вертикальних поверхонь теплоізоляційні мати наколюють на металеві штирі й закріплюють дротяними стяжками. Останній шар теплоізоляції штукатурять, обклеюють рулонним матері­алом і фарбують.

Вакуумну теплоізоляцію виконують в установках та спорудах для зберігання зріджених газів. Вона ґрунтується на використанні ма лої теплопровідності простору між поверхнею, що ізолюється, і захис­ним кожухом. У вакуумний простір засипають порошкоподібний мате­ріал (перліт, аерогель, силіцієву кислоту тощо).

 

Рис. Х.23. Конструктивна схема влаштуван­ня теплоізоляції покриття з використанням волокнистих утеплювачів:

1 — металочерепиця; 2 — основа; 3 — контр-рейка; 4 — гідробар'єр; 5 — проміжок 2 см; в — кроква; 7 — захисний пояс від птахів; 8 — підшивна дошка або гіпсокартон; 9 — тепло­ізоляція; 10 — рейка; 11 — пароізоляція; 12 -з'єднувальна стрічка

Особливості технології влаштування теплоізоляції в зимових умовах. При низьких температурах забороняється виконання мастикової та монолітної теплоізоляції з матеріалів, до складу яких входить вода.

Для влаштування інших видів теплоізоляції мають бути створені умови, які 6 запобігали потраплянню вологи до захисного шару.

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 2039 | Додав: Gryzley | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: