Понеділок, 25.11.2024, 10:28
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Реклама
Категорії розділу
Архітектура ПК [1]
Архітектура та експлуатація персонального комп'ютера
СПЗ [12]
Системне програмне забезпечення та операційні системи
Комп'ютерна графіка [25]
КСМ [28]
Комп'ютерні системи та мережі
ІСІТО [1]
Інформаційні системи і технології обліку
Бухгалтерський облік [0]
АМтП [10]
Алгоритмічні мови та програмування
Копирайт рерайт [1]
СУБД [18]
Системи управління базами даних
ОКТ практикум [2]
Основи комп'ютерних технологій практикум
Інформатика (практ) [1]
інформатика практикум, практичні заняття
ТіОБВ [61]
Технологія і організація будівельного виробництва
ОСАПр [6]
Основи систем автоматизованого проектування, AutoCAD, ArchiCAD
ТіОБВ (заочники) [1]
Пошук
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Жовтень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Головна » 2015 » Жовтень » 21 » ШПАЛЕРНІ РОБОТИ
23:43
ШПАЛЕРНІ РОБОТИ

ХІ.5. ШПАЛЕРНІ РОБОТИ

Шпалерні роботи — це опорядження внутрішніх поверхонь шпалера­ми, лінкрустом та синтетичними рулонними матеріалами. Обсяг шпалер­них робіт у будівництві щорічно зростає завдяки високій продуктивно­сті праці під час виконання робіт, гарним декоративним властивостям шпалер.

Залежно від матеріалу та експлуатаційних властивостей шпалери поділяють на звичайні, вологостійкі та звуковбирні.

Крім того, шпалери можуть бути паперові, вінілові, текстильні, із металевої фольги, деревної пробки, на основі склотканини.

По зовнішньому вигляду їх поділяють на гладкі, спінені, ворсисті, з рельєфним рисунком, гофровані, рідкі. Рельєфні шпалери, як пра­вило, фарбують водоемульсійними або олійними фарбами після наклею­вання.

Звичайні шпалери (прості, середньої щільності і щільні) можуть бути непоґрунтованими (малюнок наносять на білий або кольоровий папір), поґрунтованими (малюнок наносять на попередньо пофарбований папір), фонові (без малюнка, однотонні матові), тиснені (з рельєфним малюнком).

Вологостійкі шпалери можуть бути тисненими, виготовленими на фарбах з домішками полімерів, тисненими із захисною плівкою (емуль­сія або лак) на лицьовій поверхні шпалер; з нанесеною тонкою кольо­ровою полімерною плівкою на паперову основу з наступним тиснен­ням; у вигляді безосновної полімерної непрозорої плівки з тисненим малюнком.

Звуковбирні шпалери виготовляють на паперовій основі з лицьовою стороною, створеною ворсом різних волокнистих матеріалів (переваж­но відходи текстильного виробництва).

Лінкруст — рулонний матеріал з рельєфним малюнком, який ви­готовляють з пластмаси на основі синтетичних смол з додаванням жи­рових речовин, наповнювачів і паперу (основа).

Із синтетичних опоряджувальних рулонних матеріалів найчастіше використовують полівінілхлоридні плівки (безосновні, на паперовій, тканинній або пористій звуковбирній основі). До них нале­жать: ізоплен, піноплен, поліплен, девілон, віністен, а також самоклеїльні опоряджувально-декоративні плівки.

На будівельний майданчик шпалери надходять з центральних заготі­вельних майстерень, служб комплектації розрізаними на смуги, підібра­ними за малюнком, кольором і відтінком, з обрізаними кромками та скомплектованими на кожну кімнату чи квартиру. Для заготівлі шпалер застосовують напівавтомат, яким обрізають кромки на шпалерах, нарі­зають по довжині, автоматично вимірюють і намотують у рулони з не­обхідною кількістю смуг шпалер заданої довжини.

Залежно від виду шпалер використовують різні види клею: для звичайних - клей КМЦ, вологостійких — клей КМЦ (50 % об'єму + емульсія ПВА (50 % об'єму), звуковбирних - КМЦ або КМЦ та ПВА (залежно від структури), лінкрусту — клей «Бустилат»; безоснов-них шпалер — клеїльну мастику «Гумілакс».

Наносять клей на тильний бік шпалер за допомогою спеціального пристрою або ручного валика (рис. XI.20).

Якщо обсяг робіт невеликий, клей наносять на шпалери вручну (ма­ховими щітками) з використанням інвентарних столиків-риштувань з верхнім пластиковим щитом.

Перед наклеюванням шпалер за допомогою шнура і виска відбивають лінію бордюру, а також перевіряють вертикальність кутів приміщення.

 

Рис. XI.20. Пристрої для нанесення клею на шпалери:

а — ручний валик; 6 — спеціальний пристрій: 1 — барабан; 2 — ванночка з клеєм; З — шпалерна стрічка; 4 — протягувальний вал

Шпалерами обклеюють стіни приміщень, де закінчені усі маляр­ні роботи й обладнані, але не пофарбовані (чи не покриті лаком) під­логи та не встановлені наличники і плінтуси. Технологічну послідов­ність виконання робіт при обклеюванні стін шпалерами наведено в табл. XI.7.

Очищають поверхні стін за допомогою наждачної шкурки або пемзи. Миловар наносять маховою щіткою зверху вниз. При цьому знімають з поверхні стіни залишки пилу, піску. Плівка з миловара не тільки створює умови для високої адгезії стін, а й захищає шпалери від усіляких плям на поверхні стін. Підмазувати окремі місця бажано гіпсовим роз­чином на миловарі за допомогою металевого шпателя; тоді немає необ­хідності у шліфуванні підмазаних місць.

 

 

Таблиця XI.7. Технологічна послідовність виконання робіт при обклеюванні стін шпалерами

Операція

Обклеювання

паперовими шпалерами

полівінілхлорид-ними плівками і на основі

простими і серед­ньої щільності

щільни­ми водо­стійкими

звукопо­глиналь­ними

папе­ровій

тка­нинній

Очищення від набілу верхньої частини

+

+

+

+

+

Очищення поверхонь стін

+

+

+

+

+

Ґрунтування поверхонь стін миловаром

+

+

+

+

+

Підмазування окремих місць

+

+

+

+

+

Нанесення клейової суміші на поверхню стін

+

+

+

+

+

Нанесення клейової суміші на шпалери, плівки

+

+

+

+

+

Нанесення клейової суміші по

периметру стін та прорізів

+

+

+

+

+

Наклеювання шпалер унапуск

+

 

Наклеювання шпалер, плівок упритул

+

+

+

+

 

Клейову суміш наносять на поверхню стін за допомогою фарбу­вального агрегату, по периметру стін та прорізів — вручну (пензлем).

Під час промазування полотнищ слід забезпечити рівномірне нанесен­ня клею по всій поверхні шпалер, виключаючи при цьому його потраплян­ня на лицьову поверхню. Намазані полотнища складають удвоє, з'єдну­ючи разом вкриті клеєм поверхні, а потім учетверо, ховаючи всередину стик між кінцями полотнища. У такому стані полотнища витримують 5... 10 хв (залежно від виду шпалер) для кращого просочування клеєм. Піноплен та інші пружні синтетичні плівки після нанесення клею удвоє не складають, а витримують 5...30 хв з відкритим шаром клею, товщи­на якого має бути удвічі більша, ніж на звичайних шпалерах.

Обклеювання стін шпалерами починають від вікна вправо полотни­щами з лівою обрізаною кромкою або, навпаки, вліво з правою обріза­ною кромкою. При наклеюванні полотнище прикладають верхнім кінцем до стіни вздовж відведеної лінії, а потім пригладжують зверху вниз волосяною щіткою від середини до країв полотнища, витискуючи при цьому повітря. Якщо під наклеєним полотнищем з'являється повітря­ний пузир, то треба відклеїти полотнище в цьому місці і приклеїти знову чи проколоти голкою пузир і видалити повітря, старанно при­гладжуючи це місце.

При наклеюванні шпалер унапуск край верхньої смуги шпалер завжди має бути повернений до світла, щоб тінь не поси­лювала зорове сприйняття шва. При наклеюванні шпалер і плівок упри­тул полотнище з піноплену-ІІ, піноплену-ІП приклеюють упритул, втиску­ючи полотнище в полотнище. Менш податливі матеріали прирізають лезом, вмонтованим в спеціальну обойму, по металевій напрямній або спеціальними ножами (рис. ХІ.21).

 

Наклеюючи шпалери, треба стежити за тим, щоб в кімнаті, де ведуться роботи, не було протягів (зачинити вікна, кватирки, двері). Такі самі умови мають бути і при висиханні шпалер.

Оклеєні поверхні не повинні мати плям, пузирів, пропусків, доклеєнь, перекосів і відшарувань. Важливо, щоб полотнища мали однаковий колір і відтінок з чітко підігнаним малюнком на стиках.

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 1315 | Додав: Gryzley | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: