Понеділок, 25.11.2024, 10:40
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Реклама
Категорії розділу
Архітектура ПК [1]
Архітектура та експлуатація персонального комп'ютера
СПЗ [12]
Системне програмне забезпечення та операційні системи
Комп'ютерна графіка [25]
КСМ [28]
Комп'ютерні системи та мережі
ІСІТО [1]
Інформаційні системи і технології обліку
Бухгалтерський облік [0]
АМтП [10]
Алгоритмічні мови та програмування
Копирайт рерайт [1]
СУБД [18]
Системи управління базами даних
ОКТ практикум [2]
Основи комп'ютерних технологій практикум
Інформатика (практ) [1]
інформатика практикум, практичні заняття
ТіОБВ [61]
Технологія і організація будівельного виробництва
ОСАПр [6]
Основи систем автоматизованого проектування, AutoCAD, ArchiCAD
ТіОБВ (заочники) [1]
Пошук
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Вересень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Головна » 2013 » Вересень » 10 » Мова програмування Delphi
13:10
Мова програмування Delphi

Delphi – інтегроване середовище розробки (IDE – Integrated Development Environment), яке використовується для створення й підтримки додатків, які можуть працювати під будь-якою 32 розрядною операційною системою типу Windows. За допомогою Delphi учень має можливість створювати будь-які програми за допомогою візуального конструювання, тобто при розробці видно оформлення своєї майбутнйої програми, і видно результати своєї роботи ще до запуску самої програми.

Delphi має графічний віконний інтерфейс стилю Windows, подібний до інших візуальних середовищ програмування, наприклад Visual Basic та С++. Програмний код програми на Delphi заприсується мовою Object Pascal (об’єктний Паскаль), що практично не відрізняється від конструкцій Turbo Pascal.

Технологія роботи у середовищі Delphi базується на ідеї об’єктно-орієнтованого та візуального програмування. Основою об’єктно-орієнтованого програмування (ООП) є ідея об’єднання в одній структурі даних і дій, які виконуються над цими даними. В Object Pascal існують спеціальні типи, які містять поля, методи і властивості. Такий тип називається класом. Клас містить в собі дані та дії над ними. Змінною для певного класу є об’єкт. Прикладом об’єктів є елементи керування у вікні: кнопки, списки, текстові поля тощо. Структурною одиницею в Delphi є візуальний об’єкт із заданим набором властивостей і методів, який називається компонентом.

Компоненти також мають певні властивості. Властивості набувають значення з певного набору значень, які надаються користувачу. Користувач розв’язуючи завдання вибирає потрібні компоненти і надає їх властивостям потрібних значень.

Для опрацювання даних,  складаються підпрограми-процедури. Такі процедури називаються методом об’єктів.

Отже, суть візуального програмування полягає в конструюванні розв’язку поставленої задачі методом розміщення компонентів на формі, наданні необхідних значень їхнім властивостям і в застосуванні чи створенні методів, потрібних для розв’язування задачі.

Написання додатку розділяється на дві частини:

  • перша частина – розташування у вікні своєї програми необхідних компонентів, їх позиціонування, встановлення потрібних розмірів, зміна властивостей;
  • Друга частина – написання програмного коду, опис властивостей елементів, які доступні під час роботи додатку, опис реакцій на події вікна, тощо.
Категорія: АМтП | Переглядів: 1637 | Додав: Gryzley | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: