Понеділок, 25.11.2024, 10:20
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Реклама
Категорії розділу
Архітектура ПК [1]
Архітектура та експлуатація персонального комп'ютера
СПЗ [12]
Системне програмне забезпечення та операційні системи
Комп'ютерна графіка [25]
КСМ [28]
Комп'ютерні системи та мережі
ІСІТО [1]
Інформаційні системи і технології обліку
Бухгалтерський облік [0]
АМтП [10]
Алгоритмічні мови та програмування
Копирайт рерайт [1]
СУБД [18]
Системи управління базами даних
ОКТ практикум [2]
Основи комп'ютерних технологій практикум
Інформатика (практ) [1]
інформатика практикум, практичні заняття
ТіОБВ [61]
Технологія і організація будівельного виробництва
ОСАПр [6]
Основи систем автоматизованого проектування, AutoCAD, ArchiCAD
ТіОБВ (заочники) [1]
Пошук
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Жовтень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Головна » 2015 » Жовтень » 4 » Лекція 1
12:06
Лекція 1

Тема 1. Вступ  до  систем автоматизованого проектування.

План лекції.

  1. Призначення систем автоматизованого проектування.
  2. Програми, що використовуються в даній галузі.
  3. Основні переваги систем автоматизованого проектування над ручною працею архітектора.

1) Призначення систем автоматизованого проектування.

Системи автоматизованого проектування – це спеціальні програми, які призначені для створення креслень за допомогою комп’ютера. Ці програми дозволяють створювати, редагувати та друкувати креслення. За допомогою цих програм можна створювати плани будівель з виконанням креслень всіх видів мереж (електро, сантехнічних, водопостачання та каналізації), розміщення меблів у кімнатах вашого будинку, оформлення вашої дачної ділянки, обробка геодезичних та камеральних робіт, з виконанням профілів та перерізів.

2) Програми, що використовуються в даній галузі.

Основною програмою, що представляє системи автоматизованого проектування є AutoCAD. Ця програма дозволяє виконувати всі операції по створенню креслень. Програма  має  зручний  інтерфейс пристосований до найбільш часто використовуваного користувачами комп’ютерів, тобто Windows. Початківців, що освоюють AutoCAD, його інтерфейс може здатись  дуже привабливим. Тут хотілося б відзначити, що  докладний опис використання окремих елементів  інтерфейсу можна знайти в керівництві  користувача  чи іншій  стандартної документації. На думку авторів, користувачам,  знайомим  із стандартним Windows інтерфейсом і попередніми  версіями системи, короткого опису основних можливостей  елементів інтерфейсу буде цілком достатньо, щоб успішно їм  користуватися. Для тих хто незнайомий з AutoCAD взагалі, в програмі представлена дуже потужна довідкова система.

ArchiCAD - програма, що найбільш оптимізована для архітектурного проектування, але дозволяє виконувати креслення будь-якої складності.

Компас - програма, що дозволяє виконувати розрахунок залізобетонних конструкцій та їх проектування.

Є ще безліч безкоштовних програм для виконання креслень, які мають дещо обмежені можливості, наприлад:

  • А9CAD - спрощений аналог AutoCAD, дозволяє створювати нескладні креслення, підтримує формат DWG/DXF. Програма працює в операційній системі Linux.
  • Bricscad - комерційна САПР, аналог Autocad для Linux.

3) Основні переваги систем автоматизованого проектування над ручною працею архітектора.

            За допомогою програми AutoCAD можна створювати найбільш складні креслення. Основною  перевагою  програми  AutoCAD над ручною працею, є можливість редагування креслень. Тобто на форматі архітектор у випадку неправильного наведення лінії, він вимушений її стирати, перекреслювати, знову стирати. Завдяки цьому креслення втрачає вигляд. Також великою перевагою систем автоматизованого проектування є можливість дуже точно викреслити план і перевірити інші розміри.

            Креслення створюються за допомогою шарів, що значно полегшує обробку креслень, їх читання та редагування. При роботі з шарами, можна на одному шарі креслення накреслити план, на іншому можна розмістити розмірні лінії, на третьому – електромережі, на четвертому виноски і т.д. Тобто, коли всі шари є видимі, то креслення буде дуже насиченим і буде важко читатися. Але будь-який шар можна відключити в будь-яку хвилину і наскільки потрібно, тобто можна відключити всі шари, можна будь-яку їх частину, отже креслення можна легко прочитати і непотрібно креслити окремий план, скажімо електромереж будинку.

            Якщо всю цю роботу виконувати вручну, то план буде викреслюватись на окремому листі, план електромереж на наступному листі і т.д. Тобто проектант повинен для проектування одного будинку викреслити досить велику кількість листів, тоді як при використанні систем автоматизованого проектування ця робота полегшується в багато разів, тому що з використанням шарів непотрібно переміряти розміри плану, а достатньо увімкнути шар креслення плану і поверх нього розмістити креслення будь-яких мереж.

Категорія: ОСАПр | Переглядів: 511 | Додав: Gryzley | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: