Понеділок, 25.11.2024, 12:21
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Реклама
Категорії розділу
Архітектура ПК [1]
Архітектура та експлуатація персонального комп'ютера
СПЗ [12]
Системне програмне забезпечення та операційні системи
Комп'ютерна графіка [25]
КСМ [28]
Комп'ютерні системи та мережі
ІСІТО [1]
Інформаційні системи і технології обліку
Бухгалтерський облік [0]
АМтП [10]
Алгоритмічні мови та програмування
Копирайт рерайт [1]
СУБД [18]
Системи управління базами даних
ОКТ практикум [2]
Основи комп'ютерних технологій практикум
Інформатика (практ) [1]
інформатика практикум, практичні заняття
ТіОБВ [61]
Технологія і організація будівельного виробництва
ОСАПр [6]
Основи систем автоматизованого проектування, AutoCAD, ArchiCAD
ТіОБВ (заочники) [1]
Пошук
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Вересень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Головна » 2015 » Вересень » 09

І.9. ОХОРОНА ПРАЦІ І ПРОТИПОЖЕЖНИЙ ЗАХИСТ ОБ'ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА

Охорона праці — це комплекс взаємозв'язаних між собою техніч­них, санітарно-гігієнічних, законодавчих і організаційних заходів, спря­мованих на забезпечення здорових і безпечних умов праці у будівель­ному виробництві. Основним завданням охорони праці є захист пра­цюючих від можливого впливу небезпечних і шкідливих виробничих чинників, профілактика травматизму і професійних захворювань, а та­кож збереження працездатності і попередження перевтомлення робіт­ників у процесі праці.

Комплексне вирішення питань охорони праці здійснюється як система взаємозв'язаних рішень у сфері техніки безпеки, промислової санітарії та трудового законодавства.

Основою державної політики в галузі охорони праці є пріоритет життя і здоров'я працівників по відношен ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 3584 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

1.8. КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ

Якість будівельної продукції — сукупна властивість, яка харак­теризує спроможність виробленої продукції задовольняти вимоги щодо її призначення — як сукупності архітектурно-естетичних, конструктив­но-технічних, експлуатаційно-технологічних, санітарно-гігієнічних, техніко-економічних, а також інших характеристик та параметрів.

Якість будівельної продукції визначається: загальним рівнем проект­них рішень, відповідності цих рішень сучасним вимогам науково-техніч­ного прогресу та будівельним нормам і правилам; якістю будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, які мають відповідати вимогам дер­жавних стандартів або технічних умов; якістю виконання будівельно-монтажних робіт.

Важливу роль у забезпеченні потрібного рівня якості та відповідності виконаних робіт або закін ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 5209 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

1.7. ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Основою підвищення ефективності будівельного виробництва є його безперервний розвиток і вдосконалення (процеси цілеспрямованого нарощування ефективності виробничих процесів та використання мате­ріально-технічних і трудових ресурсів).

Під час дослідження ефективності будівельних процесів звичай­но відокремлюють або питання оцінки ефективності існуючих (або вже реалізованих) технологічних рішень, або питання вибору раціональних технологічних рішень із можливої сукупності варіантів, або питан­ня формування оптимальних технологічних рішень за даними крите­ріями (так звані методи поетапного синтезування оптимальних рі­шень).

У практиці дослідження ефективності будівельних процесів і тех­нологій використовують ряд критеріїв, які встановлюють кількісну міру відповідності реального (або передбачу ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 1613 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

1.6. НОРМАТИВНА І ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦІЯ. ПРОЕКТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ

Будівництво як сфера трудової діяльності регламентується систе­мою законодавчих актів і нормативних документів, які в сукупності є її нормативною базою. Система нормативних документів у будівництві складається з будівельних норм і правил, державних стандартів та інших нормативних документів, які затверджуються Держбудом України, міністерствами, відомствами та органами державного контролю.

Нормативні документи встановлюють комплекс норм, правил і вимог, які обов'язкові при розробці проектно-кошторисної документації; вико­нанні інженерних пошуків; будівництві і реконструкції будинків і спо­руд; виготовленні будівельних матеріалів, конструкцій і виробів і т. д.

Основними нормативними документами в будівництві є Державні будівельні н ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 2470 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

1.4. МЕХАНІЗАЦІЯ БУДІВЕЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ

Одним із основних напрямів науково-технічного прогресу в бу­дівництві є підвищення рівня механізації і автоматизації будівель­них процесів через впровадження досконалішої системи машин і меха­нізмів, сучасних засобів автоматизації і систем інформаційного за­безпечення.

Механізація будівельних процесів — це заміна ручної праці роботою машин і механізмів під керуванням і контролем робітників-операторів.

Автоматизація будівельних процесів — це таке оснащення механізованого будівельного процесу, при якому функції керування і контролю за роботою машин і механізмів, що виконувались робітника-ми-операторами, передаються технічним засобам автоматичного керу­вання і контролю — автоматиці.

За ступенем використа ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 3067 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

1.3. БУДІВЕЛЬНІ РОБІТНИКИ. ОРГАНІЗАЦІЯ І ПРОДУКТИВНІСТЬ ПРАЦІ

Для створення високоякісної будівельної продукції потрібна наяв­ність певної категорії виконавців (робітників), які мають спеціальні знання і практичні навички для ефективного та безпечного виконання будівельних процесів.

Таких виконавців називають будівельними робітниками. їх розрізняють за фахом, спеціальністю і кваліфікацією.

Фах будівельного працівника визначається видом роботи, яку він виконує (наприклад, муляр, покрівельник, опоряджувальник).

Будівельні робітники, які мають певний фах, можуть спеціалізува­тись на виконанні окремих видів процесів у межах свого фаху, тобто мати спеціальність. Наприклад, покрівельник може бути покрівельни-ком-жерстяником, покрівельником м'яких покрівель; опоряджувальник може мати спе ... Читати далі »

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 4831 | Додав: Gryzley | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)