П`ятниця, 29.11.2024, 02:05
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Реклама
Категорії розділу
Архітектура ПК [1]
Архітектура та експлуатація персонального комп'ютера
СПЗ [12]
Системне програмне забезпечення та операційні системи
Комп'ютерна графіка [25]
КСМ [28]
Комп'ютерні системи та мережі
ІСІТО [1]
Інформаційні системи і технології обліку
Бухгалтерський облік [0]
АМтП [10]
Алгоритмічні мови та програмування
Копирайт рерайт [1]
СУБД [18]
Системи управління базами даних
ОКТ практикум [2]
Основи комп'ютерних технологій практикум
Інформатика (практ) [1]
інформатика практикум, практичні заняття
ТіОБВ [61]
Технологія і організація будівельного виробництва
ОСАПр [6]
Основи систем автоматизованого проектування, AutoCAD, ArchiCAD
ТіОБВ (заочники) [1]
Пошук
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Вересень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Головна » 2015 » Вересень » 12 » РОБОЧІ МІСЦЯ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗОНИ
19:00
РОБОЧІ МІСЦЯ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗОНИ

ІІ.3. РОБОЧІ МІСЦЯ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗОНИ

Кожний будівельний процес здійснюється в межах певного простору, параметри якого зумовлені конструктивними особливостями об'єкта і прийнятою технологією та забезпечують умови безпечного, економіч­ного й ергономічного виконання робіт. Розрізняють такі просторові зони: робоче місце, фронт робіт, захватка, ділянка, ярус, технологіч­на, робоча, складування, транспортування, суміщення робіт та небез­печна.

Робоче місце — це простір, у межах якого робочий процес здійс­нюється робітником та де розташовані потрібні для цього предмети і знаряддя праці, пристосування і продукція. Розміри робочого місця визначаються з урахуванням умов ергономіки (забезпечення мінімаль­них енерговитрат робітника) виконання процесу.

Фронт робіт — частина об'єкта, що відводиться для без­перебійного виконання технологічного процесу протягом тривалого часу (звичайно не менше ніж півзміни). У цій частині об'єкта мають бути виконані всі будівельні роботи, що технологічно передують вико­нуваному процесові, а також звільнені місця для розташування робіт­ників, машин, будівельних матеріалів і конструкцій та зони транспор­тування їх.

Захватка — частина об'єкта, що відводиться при потоковому ви­конанні робіт протягом певного часу. Для виконання технологічного процесу на захватці в даній просторовій зоні об'єкта має бути забезпе­чений певний фронт робіт.

Ділянка — це частина фронту робіт, що виділяється для роботи протягом певного часу для ланки або одного робітника.

У процесі зведення будинку або споруди у висоту для відкриття фронту робіт доводиться з допомогою риштувань міняти рівень робочого місця. При цьому простір об'єкта умовно розчленовується за висотою на яруси.

Ярус — зона за висотою, в межах якої зводиться частина будинку або споруди з одного робочого місця. Висоту ярусу беруть з розрахун­ку створення робітнику таких умов, які сприяють найбільш високій продуктивності праці. Наприклад, при цегляній кладці висота ярусу, виходячи з умов високої продуктивності праці муляра, становить 1-І,2 м. Тривалість роботи на кожному ярусі — звичайно половина або одна зміна.

Часто об'єкт будівництва по вертикалі умовно розчленовують на технологічні яруси. Потреба в цьому виникає тоді, коли за конструктив­ними особливостями об'єкта фронт робіт відкривається лише в процесі виконання їх.

Технологічна зона являє собою простір, де розміщуються машини, робітники, пристосування, будівельні матеріали і конструкції для вико нання певного процесу та шляхи переміщення їх, а також створювана продукція. Технологічні зони часто називають за видом виконуваного процесу; наприклад, технологічна зона монтажу (рис. II.4), зона бетон­них робіт. Технологічна зона складається з робочої зони, зони транспо­ртування, розвантаження і складування матеріалів і конструкцій.

Рис. II.4. Технологічна зона монтажу і її складові:

а - план; б - загальний вигляд; І - технологічна зона; ІІ - робоча зона крана; ІІІ - зона транспортування (подачі) конструкцій; IV - робоча зона ланки монтажників; V – зона суміщення роботи (двох кранів), VI - зона попереднього збирання; VII - зони складування . розвантаження; 1 - склад; 2, 3 - навіс для матеріалів; 4 - контора; 5 - побутові приміщення; Н Lт, Вт - відповідно висота, довжина, ширина; Нм - монтажна висота підйому конструкцій; R, r - радіуси, що описуються вильотом стріли ведучого і допоміжного монтаж­ного крана; Ст. 1, Ст. 2, Ст. N - технологічні стоянки монтажного крана

Робоча зона — це простір, у межах якого виконавець (машина, людина, ланка або бригада) виконує доручену йому роботу. Зони транспортування, розвантаження і складування є просторами, в яких проводять відповідно транспортування, розвантаження і скла­дування матеріалів і виробів.

При суміщенні в просторі кількох технологічних зон утворюється зона суміщення робіт. Особливе значення має правильне визна­чення її меж під час роботи двох або кількох будівельних машин, які можуть розташовуватися на одному або різних рівнях.

У процесі виконання робіт кожна зона може стати небезпечною. Небезпечна зона являє собою простір, у межах якого постійно діють або потенційно можуть діяти небезпечні виробничі чинники.

Категорія: ТіОБВ | Переглядів: 1814 | Додав: Gryzley | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: